PRZEKAŻ NAJCENNIEJSZY DAR
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje ogólnokrajową zbiórkę krwi ” Spokrewnieni służbą”. Krew może oddać każdy policjant i pracownik cywilny. W ramach akcji 09.03.2017r. Klub HDK PCK przy Komendzie Stołecznej Policji przy współpracy z Komendą Główną Policji organizuje zbiórkę krwi. Będzie ją można oddać tzw. „krwio-busie” w godz. 8.30-14.00 na terenie Komendy Głównej Policji. Akcja jest prowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Będąc honorowym dawcą krwi nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać. Składniki krwi, czyli czerwone krwinki, białe krwinki, płytki oraz osocze są odnawialne i niezależnie od tego, czy jesteśmy dawcami czy nie, organizm nasz pracuje tak, że krew podlega ciągłej wymianie. Krew jest stale potrzebna, ale największe zapotrzebowanie jest na tę z Rh-. Co roku notuje się wzrost liczby dawców o 3-4%, podczas gdy powinno to wynosić co najmniej 8%.
Niestety, nie każdy może zostać dawcą krwi. Zanim zjawimy się w punkcie krwiodawstwa, upewnijmy się, że jesteśmy zdrowi i że mieścimy się w określonej kategorii wiekowej, a także wagowej, czyli jesteśmy między 18 a 65 rokiem życia i ważymy nie mniej niż 50 kg.
Może to Ci się spodoba
Kiedy warto udać się do proktologa?
Dbanie o swoje zdrowie to bardzo ważne zadanie każdego człowieka. Organizm ludzki daje wiele sygnałów, kiedy coś zaczyna funkcjonować w nim w sposób nieprawidłowy. Należy, więc zwracać na nie uwagę.
Niedosłuch – pierwsze niepokojące objawy
Ubytek słuchu to trzecia najczęstsza choroba wśród dorosłych – dotyczy aż 5% całej populacji! Jednocześnie jest też podstępna. Niedosłuch nie boli, za to obniża jakość życia i prowadzi do powikłań.
Jak napisać wniosek o dotacje unijne?
Dotacje unijne mogą pomóc Ci w realizacji nowych inwestycji. Chociaż dotacje unijne w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i wzrostu polskiej przedsiębiorczości, proces ubiegania się o dotacje unijne może
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!