POSZUKIWANY 5 LISTAMI GOŃCZYMI UKRYWAŁ SIĘ PRZEZ 6 LAT, NA KOLEJNE 8 TRAFIŁ DO ZAKŁADU KARNEGO
Kryminalni z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób na Pradze Północ zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Andrzej M. 6 lat temu opuścił zakład karny, udając się na ,,przepustkę”, ale już do niego nie powrócił i od tamtej pory ukrywał się przed organami ścigania. Za 40-latkiem sądy wydały 5 listów gończych w celu odbycia łącznej kary prawie 8 lat pozbawienia wolności za m.in. przestępstwa kradzieży. Do zatrzymania mężczyzny doszło w miejscowości Skrzeszew. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.
Kryminalni z referatu poszukiwań i identyfikacji osób północnopraskiej komendy wykorzystując operacyjne źródła informacji dowiedzieli się o miejscu, gdzie może przebywać poszukiwany. Najpierw objęli obserwacją jedną z posesji w miejscowości Skrzeszew. Kiedy mieli pewność, że ukrywa się tam Andrzej M. zatrzymali go.
Z kartotek policyjnych wynikało, że mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed organami ścigania. 40-latek opuścił zakład karny na tzw. ,,przepustkę”, ale już do niego nie powrócił i nieznane było jego miejsce pobytu. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd okręgowy i sądy rejonowe 5 listami gończymi w celu doprowadzenia do zakładu karnego za przestępstwa, m.in. kradzieży oraz posługiwanie się sfałszowanym dokumentem. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Pragi Północ i Ochoty wydały za nim dwa zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych.
Podczas przeszukania kryminalni ujawnili również prawo jazdy i legitymację wędkarską ze zdjęciem Andrzeja M., stwierdzającymi tożsamość innego mężczyzny.
40-latek w północnopraskiej komendzie usłyszał zarzuty fałszerstwa dokumentów w warunkach recydywy. Po czynnościach został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 8 lat.
Może to Ci się spodoba
TRZY MIESIĄCE ARESZTU ZA STALKING
Zarzut stalkingu i gróźb karalnych usłyszał w komisariacie na Bemowie 34-letni Karol S. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej
ODPOWIE ZA POSIADANIE MEFEDRONU, AMFETAMINY I MARIHUANY
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego podjętą po godz. 3.30 w nocy interwencję zakończyli zatrzymaniem 32-letniego mieszkańca gminy. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie kilka porcji mefedronu, marihuany i amfetaminy. Mundurowi
ZOSTAWIAŁA MIESZKANIE POD OPIEKĄ SĄSIADA I STRACIŁA BIŻUTERIĘ WARTĄ 100.000 ZŁOTYCH
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. To kolega sąsiada, który opiekował się mieszaniem pod nieobecność jego właścicielki. Artur C. podczas jednej z wizyt wyniósł z mieszkania wszystkie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!