KONKURS NA OPOWIADANIE KRYMINALNE ROZSTRZYGNIĘTY
Wczoraj w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej w Warszawie przy ul. Niepodległości 213 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ,,Konkursie na opowiadanie kryminalne” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Dom Książki sp. z o. o. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Stołecznego Policji. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył podinsp. Andrzej Karpiński, Komendant Rejonowy Policji Warszawa III.
Konkurs skierowany był do osób w dwóch grupach wiekowych: do 18 roku życia oraz powyżej 18 lat. Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu było napisanie krótkiego opowiadania o tematyce kryminalnej. Celem konkursu było dotarcie do młodych ludzi zainteresowanych działaniami Policji. Nagrody pieniężne ufundowała Fundacja Wsparcia Policjantów.
Odzew na ogłoszenie o konkursie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów – ponad 300 nadesłanych prac autorów z całej Polski oraz kilka zgłoszeń od młodych Polaków mieszkających za granicą.
W kategorii wiekowej powyżej 18 lat najwyższą ocenę jury uzyskała praca Anny Bińkowskiej – opowiadanie pt. ,,Przypadek”. Wśród autorów w kategorii wiekowej poniżej 18 lat zwyciężyła 14-letnia Anna Kolimaga, za opowiadanie ,,Bo mordercy się nie wierzy”.
W uroczystym wręczaniu nagród konkursu Komendanta Stołecznego Policji rezprezentował Komendant Rejonowy Policji Warszawa III, podinsp. Andrzej Karpiński. W spotkaniu uczestniczył także policjant z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji kom. Paweł Sokalski, który chętnie odpowiadał na pytania z dziedziny kryminalistyki.
Najlepszy tekst konkursowy zostanie opublikowany w ogólnopolskim dwutygodniku i internecie.
Wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Może to Ci się spodoba
Jaka jest różnica między depilacją a epilacją?
Chociaż terminy te są często używane zamiennie w odniesieniu do usuwania owłosienia z ciała, każdy z nich odnosi się do innego zestawu metod usuwania niechcianych włosów. Jaka jest różnica między
Wszywki a inne metody leczenia alkoholizmu
Uzależnienie od alkoholu stanowi spory problem społeczny, socjoekonomiczny i zdrowotny, zarówno dla samego chorego, jak i jego rodziny. W wielu przypadkach chęć zmiany i motywacja do rzucenia alkoholu jest na
WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!